Jaki rozmiar umywalki łazienkowej będzie optymalny?

Jaki rozmiar umywalki łazienkowej będzie optymalny?

Wybór odpowiedniego rozmiaru umywalki łazienkowej będzie miał szczególne znaczenie dla funkcjonalności, ale również i dla komfortu użytkowania. To właśnie dlatego, podejmując ostateczną decyzję, należy kierować się nie tylko względami estetycznymi, ale również i praktycznymi. Inne umywalki będziemy montować w łazienkach o małym metrażu, inne natomiast w salonach kąpielowych i dużych łazienkach. Na szczęście producenci odpowiadają na wszystkie potrzeby użytkowników, oferując szeroki wybór umywalek w nowoczesnym stylu, które rozmiarem pasują do łazienek o każdym metrażu. Umywalkowa łazienkowa 60 cm, czy może umywalka łazienkowa 40 cm? Którą z nich wybrać do swojej łazienki?

Szerokość i długość – najważniejsze wymiary umywalek łazienkowych

Szerokość i długość umywalek to dwie niezwykle istotne cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę w trakcie zakupów. Dzięki nim możemy bowiem wybrać umywalkę dopasowaną do naszych potrzeb, ale również i możliwości pomieszczenia. W tej drugiej kwestii najważniejszym zagadnieniem będzie szerokość umywalki. W łazienkach nowoczesnych na ogół stosowane są umywalki o szerokości od 40 do 60 cm, choć na rynku dostępne są również zarówno mniejsze, jak i znacznie większe modele. Uniwersalnym rozwiązaniem jest na ogół umywalka nablatowa 50 cm. Taka umywalka łazienkowa 50 cm będzie pasować na ogół do każdej łazienki, nadając jej eleganci styl i charakter.

Uznaje się również, że wygodne mycie rąk możliwe jest w umywalkach, których szerokość wynosi ok. 70 cm. Aranżując łazienkę w domu czy w mieszkaniu, warto również zadbać o odsunięcie umywalki od mebli czy innych elementów wyposażenia, by móc komfortowo z niej korzystać.

Szukasz taniej i estetycznej umywalki, sprawdź – https://www.lazienkiabc.pl/Umywalki-lazienkowe-c252

okrągła umywalka

Głębokość umywalek – komfort i funkcjonalność armatury łazienkowej

Niezwykle istotny będzie również montaż umywalki o odpowiedniej głębokości. Taką głębokość mierzy się od krawędzi do dna umywalki. Jak nietrudno się domyślić, głębokie umywalki gwarantują komfort mycia. Można w nich również sprawnie przeprowadzać inne zabiegi, jak np. pranie ręczne.

Nie brakuje jednak także łazienek urządzonych przy pomocy płytkich umywalek. Do tej kategorii należą najczęściej umywalki podblatowe oraz umywalki wpuszczone w blat. Taka ceramika łazienkowa gwarantuje atrakcyjny design, wprowadzając do aranżacji nieco charakteru. Jeśli zdecydujemy się na płytką umywalkę, warto postawić na szerokie modele wysokiej jakości. W tym aspekcie sprawdzą się idealnie umywalki prostokątne. Taka umywalka doskonale wpisze się w nowoczesny wystrój wnętrz.

 

Umywalki łazienkowe 50 cm – rozwiązanie do każdej łazienki

Dostępne na rynku modele umywalek łazienkowych 50 cm to optymalne rozwiązanie niemalże dla wszystkich użytkowników. Sprawdza się ono zarówno w pomieszczeniach o małym metrażu, jak i w większych łazienkach z nowoczesną aranżacją. Nic dziwnego, że najczęściej wykorzystywanym przez użytkowników rozwiązaniem są umywalki nablatowe 50 cm, choć nie brakuje również zwolenników nieco innych rozwiązań. Ciekawą alternatywą mogą być chociażby umywalki podwójne, z dwiema bateriami, umożliwiającymi jednoczesne korzystanie z nich przez dwie osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × jeden =